WordCamp

01. 06. 2022

WordCamp je pojem, který definuje větší setkání WordPress komunity, než jsou WordPress Meetupy.

Jedná se o konferenci, která je organizovaná místní komunitou lidí nadšených pro WordPress a na ní jsou vždy různé přednášky, na kterých jsou popisovány aktuální problémy ve světě WordPress (například právní výklad Cookies ve WordPress), či se na takzvaných workshopech můžete přímo přiučit něco nového.

První WordCamp na světě se uskutečnil v roce 2006 v San Franciscu a od té doby se jich po celém světě uskutečnily stovky dalších.

V České republice se WordCampy konají pravidelně v Praze, či Brně, slyšel jsem však i o plánování WordCampu Ostrava. Ale zatím to zůstalo u plánování. Na Slovensku se pak WordCampy konaly v Bratislavě, či Košicích. Avšak v předchozích dvou letech vše zrušil COVID-19, jelikož bylo zakázáno shromažďování lidí. Někteří organizátoři však nelenili a připravili WordCamp v online formě, v této formě se konal například WordCamp Praha 2022.

Existují i větší akce, například celoevropské, které se jmenují WordCamp Europe. V letošním roce se koná WordCamp Europe v Portu v Portugalsku tento týden, kterého se účastním i já. Bude to můj první celoevropský WordCamp, jelikož jsem zatím býval na těch „lokálních“ – Praha, Brno, Bratislava, Košice.

Další články

404 - Nenalezeno

Nenašli jsme nic, co by odpovídalo vašemu hledání. Zkuste upřesnit hledání nebo využijte hlavní menu k navigaci na webu.